В сучасних умовах оперативне лікування катарактів у переважній більшості випадків призводить до значного поліпшення зору і приносить відчуття облегченності і глибокого задоволення хворого.

Однак, у більш ніж 50% пацієнтів через декілька років (місяців або років) повторно з'являється затуманенування зору перед операційним оком. Якщо туман виникає і прогресирует поступово, можна припустити, що в операційному глазу формується вторинна катаракта.

Вторична катаракта - це повторне помутніння задньої капсули родного хрусталика. Дело в тому, що при оперативному лікуванні катарактів сучасні технології передбачають видалення всього мутного хрусталика, крім його заднього капсула, за який потом фіксується новий штучний хрусталік. Зі часу залишається задні капсула може побігти повторно. Це явище і носить назву вторинної катаракти.

Якщо вторинна катаракта знижує зоряність в такий спосіб, що людина виявляє менше 6-7 рядків на столі в кабінеті окуліста, показано лазерне лікування вторинної катаракти. Суть лікування полягає в тому, що лупою лазера в центрі мутної задньої капсули прорізує вікно. Операція проводиться амбулаторно, швидко (близько 3-5 хвилин) і безболезненно. Після лазерного втручання звичайно потрібно 5-7 днів капати протизапальні капли. За неделю зрение відновлюється до вихідного післяопераційного рівня.

Розсилка новин

Якщо Ви хочете бути в курсі наших новин, підпишіться на них!

©2020 Retinolog - Персональний сайт ретинолога Кузнєцової Тетяни Олексіївни. All Rights Reserved. Створення сайтів webmastera

Menu