Це гостро що виник набряк сітківки в центрі очного дна. Захворювання зустрічається переважно у чоловіків середнього віку після вираженого психоемоційного стресу або, що рідше, фізичних перевантажень напередодні. На тлі стресу розвивається спазм судин очного дна, що призводить до погіршення кровопостачання пігментного епітелію сітківки, порушення його проникності та надходженню рідини під сітківку.

При цьому пацієнт відзначає погіршення зору перед ураженим оком у вигляді напівпрозорого плями по центру поля зору. У межах плями зображення предметів виглядають дещо зменшеними в порівнянні з сусіднім оком, змінюється колір предметів, спотворюються лінії. Якщо не почати лікування, пляма може поступово збільшуватися по площі протягом декількох тижнів. Іноді настає і самолікування - за пару місяців пляма поступово зменшується і повністю зникає. Це означає, що набряк під сітківкою розсмоктався, тобто Ваш організм впорався з проблемою.

Рис 1. Так бачить аркуш паперу в клітинку пацієнт з ЦСХРП.

Однак, буде краще відразу ж звернутися до лікаря, оскільки тривале існування набряку перед оком ускладнює роботу, пов'язану з високими вимогами до якості зору - водіння автомобіля, роботу біля монітора комп'ютера, дизайнерські розробки ...

При встановленні діагнозу ЦСХРП лікар зазвичай призначає медикаментозне лікування, що включає судинні препарати, сечогінні, вітамінні комплекси.

Якщо на тлі лікування хвороба не проходить протягом 1-1,5 місяців, доводиться вдаватися до лікування в спеціалізовані офтальмологічних клініках. Спочатку проводиться флюоресцентная ангіографія - фотографування очного дна з попередніми внутрішньовенним введенням контрасту флюоресцеіна. Дослідження дозволяє виявити дефект в пігментному епітелії, через який під сітківку надходить рідина і формує зону набряку. Після виявлення дефекту по знімку проводиться лазерна коагуляція точки фільтрації рідини.

Рис 2 В центрі контрастного знімка очного дна на темному тлі - яскраве пляма, що світиться. Так виглядає типова точка фільтрації при флюоресцентної ангіографії.

В результаті лазерного втручання в точці фільтрації формується рубець, що перешкоджає надходженню нових порцій рідини під сітківку. Частина, що залишилася, вже накопичена рідина, поступово розсмоктується протягом 1 місяця.

У лікарів Центрі мікрохірургії ока і в мене особисто накопичений великий досвід в діагностиці та лазерному лікуванні як типових, так і хронічних форм ЦСХРП, коли епізоди появи набряку під сітківкою виникають неодноразово. У будь-якому випадку перспективи на відновлення зору при цьому захворюванні дуже хороші.

Розсилка новин

Якщо Ви хочете бути в курсі наших новин, підпишіться на них!

©2020 Retinolog - Персональний сайт ретинолога Кузнєцової Тетяни Олексіївни. All Rights Reserved. Створення сайтів webmastera

Menu