При цукровому діабеті можуть дивуватися всі відділи органу зору, від століття до зорового нерва., Але одним з найбільш важких ускладнень діабету є ураження очного дна - діабетична ретинопатія. Глаавним фактором ризику розвитку діабетичної ретинопатії є стаж захворювання. Так, при 15- річному стажі захворювання на цукровий діабет ретинопатія спостерігається у 85% раціентов. При відсутності лікування діабетична ретинопатія швидко прогресує, що призводить до загибелі сітківки і необоротної сліпоти.

При початковій, непролиферативной стадії діабетичної ретинопатії зору починає знижуватися через формування зон набряку і крововиливів. При переході захворювання в більш пізню, проліферативну стадію, на тлі існуючих набряків і крововиливів починають розростатися новостворені судини і формуватися рубцеві зміни. Новоутворені судини в подальшому можуть ставати джерелом великих внутрішньоочних крововиливів, а розростання рубців призводить до натягнення сітківки і тракционной відшарування її. На цій стадії ретинопатії зір значно знижується.

Оцінити тяжкість діабетичних змін сітківки допомагає огляд очного дна, а також спеціалізовані діагностичне методи - флюоресцентна ангіографія і оптична когерентна томографія. Це обладнання є в моєму распорфженіі в лазерному відділенні ЦМХО.

Для лікування діабетичної ретинопатії, починаючи з середнього ступеня тяжкості процесу мною проводиться лазерна коагуляція сітківки, відповідно до протоколів ведення пацієнтів, прийнятим в нашій країні. Мета лазерної операції - зупинити прогресування діабетичної ретинопатії, не дати патологічного процесу дійти до кінцевих стадій розвитку, що неминуче буде супроводжуватися втратою зору.

Розсилка новин

Якщо Ви хочете бути в курсі наших новин, підпишіться на них!

©2020 Retinolog - Персональний сайт ретинолога Кузнєцової Тетяни Олексіївни. All Rights Reserved. Створення сайтів webmastera

Menu